W ostatni piątek wybrani uczniowie klasy 4Bb oraz 3Bb wzięli udział w Konferencji naukowej "One Health" - Zoonozy, czy powinniśmy się bać?" Ta konferencja była okazją dla nas, żeby poczuć się, jakbyśmy już byli jednymi z tych wszystkich wpływowych ludzi, których mogliśmy tam spotkać.

Lekarze weterynarii, lekarze specjaliści, profesorowie i przedstawiciele firm farmaceutycznych. Przebywając z takimi ludźmi i słuchając ich rozmów mogliśmy się zainspirować i zyskać motywację, aby też osiągnąć tyle, ile oni. Ciekawe wykłady prowadzone przez profesorów, a nawet wykład znanego nam z Kaszub podróżnika ekstremalnego Marka Kamińskiego. Wszystkie wykłady pozwalały nam połączyć tę ponadprogramową wiedzę z wiedzą, którą mamy ze szkoły. Po wykładzie zawsze był czas na pytanie, a czasem nawet rozwijała się dyskusja wśród słuchaczy. Wykłady opierały się na temacie zoonoz, czyli chorób odzwierzęcych, które mogą zostać przeniesione na człowieka. Poznaliśmy na nich sposoby profilaktyki tych chorób, ich przebieg (często z drastycznymi zdjęciami chorych pacjentów) oraz sposób i proces leczenia ich. Z tego wyjazdu wynieśliśmy sporo wiedzy nie tylko stricte teoretycznej na temat zoonoz, ale również praktycznej, która na pewno przyda się w naszym późniejszym, dorosłym życiu, czyli np. tego jak zachować się w tak wykształconym towarzystwie.


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych