Aż 46 razy pojawił się maksymalny, 100-procentowy wynik na świadectwach tegorocznych maturzystów I LO! (33 razy z języka angielskiego na poziomie podstawowym, 5 razy z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, 5 razy z matematyki na poziomie podstawowym, 2 razy z języka polskiego na poziomie rozszerzonym i 1 raz z języka niemieckiego na poziomie podstawowym).

Ogólne wyniki naszych 146 absolwentów są zdecydowanie wyższe niż średnie ogólnopolskie w liceach ogólnokształcących. Tegoroczni maturzyści I LO otrzymali wyższe wyniki z przedmiotów na poziomie podstawowym (język polski +12%, język angielski +7%, matematyka +5%). Jednak nie tylko wyniki matury na poziomie podstawowym cieszą. Wysoki poziom zaprezentowali uczniowie zdający przedmioty rozszerzone: język kaszubski (+18%), geografię (+6%), historię (+3%), fizykę (+2) czy matematykę (+2%). Wyniki maturalne pozwalają absolwentom naszego Liceum kontynuować naukę na wymarzonych kierunkach studiów w Polsce i za granicą.

Zdawalność tegorocznej matury w I LO w Kościerzynie to 92% (przypomnijmy, że zdawalność dla absolwentów liceów w Polsce to 84%, w województwie pomorskim 82%). Absolwenci, którzy nie zdali matury w terminie czerwcowym, mają jednak możliwość jej poprawy (nie zdali 1 egzaminu). Mamy ogromną nadzieję, że sierpniowe poprawki pozwolą na uzyskanie świadectwa dojrzałości. Serdecznie tego życzymy wszystkim zdającym. Powodzenia!

Świadectwo plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych