W dniach 22-23 października 2022 r. uczestnicy projektu „Train Your Brain” większość czasu spędzili w I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie. W sobotę wszyscy uczniowie, podzieleni na zespoły międzynarodowe, uczestniczyli w rywalizacji w różnych konkurencjach, sprawdzających wiedzę w różnych dziedzinach (np. Jaka to melodia?). Następnie w pracowni informatycznej wspólnie stworzyli kalendarz aktywności umysłowych, które dotychczas realizowali w czasie trwania projektu. Nowością dla uczniów z innych krajów była gra w Rummikub, spopularyzowana już w naszej szkole przez Pana Konrada Małkińskiego. W tym samym czasie nauczyciele walczyli w plenerową grę Mölkky. Niedzielne przedpołudnie spędziliśmy w ośrodku wypoczynkowym „Szarlota”. Uczniowie i nauczyciele rywalizowali tam na torach kręglarskich. Po południu miejscem spotkania stała się sala gimnastyczna w naszej szkole. Po uroczystym wręczeniu certyfikatów uczestnictwa uczniowie i nauczyciele z Grecji, Macedonii Północnej, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski mieli okazję podziwiać grupy taneczne kościerskiego Studio Tańca DANCE&Rytm, które w następnych dniach wzięły udział w Mistrzostwach Świata IDO HIP-HOP w austriackim Grazu. Wielkie zainteresowanie wzbudził również Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”. Dzięki Pani Annie Lideke-Konert nasi goście mogli nauczyć się podstaw jednego z kaszubskich tańców ludowych. Ostatnim punktem niedzielnego spotkania była dyskoteka.


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych