Na dzień 20 października 2022 r. czekaliśmy z niecierpliwością. W projekcie programu Erasmus+ „Train Your Brain” przyszła wreszcie kolej na I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie jako gospodarza trzeciego zjazdu. Spotkanie uczestników z sześciu krajów europejskich (Grecji, Macedonii Północnej, Polski, Rumunii, Turcji i Włoch) w Kościerzynie było efektem kilkumiesięcznych przygotowań nie tylko nauczycieli i uczniów, lecz również rodziców. W pierwszym dniu miało miejsce uroczyste powitanie uczestników, które zaszczyciła starosta kościerski, Pani Alicja Żurawska. Zgodnie z tradycją projektu poszczególne reprezentacje przedstawiły swoje szkoły, regiony i swoje kraje, a nawet narodowe dania. Następnie uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach z biologii i języka angielskiego, przeprowadzonych przez Panią Adrianę Lubińską-Kaiser i Pana Artura Dziemińskiego. W tym czasie nauczyciele spotkali się z Panią Dyrektor Edytą Bławat oraz obserwowali zajęcia lekcyjne z fizyki (Pan Maciej Szulc), języka angielskiego (Pani Marta Frąckiewicz) i wychowania fizycznego w naszej szkole. W piątek 21 października 2022 r. odbyły się zajęcia w Toruniu. Najpierw odwiedziliśmy Uniwersytet Mikołaja Kopernika, gdzie na Wydziale Psychologii wysłuchaliśmy interesujący wykład pt. Enhance Your Brain (Popraw swój mózg). W mieście Mikołaja Kopernika nie mogło zabraknąć wizyty w Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium. Uczestnicy projektu poznali również historię Torunia i podziwiali panoramę miasta z wieży ratusza Starego Miasta. Następne dni wypełnione zostały licznymi formami wspólnych aktywności na terenie szkoły. Ale o tym w następnych postach…


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych