We came back from Turkey😁
Byliśmy w Turcji ........
W dniach 28 kwietnia - 4 maja 2023 r. uczniowie i nauczyciele z kościerskiego liceum zaangażowani w projekt Erasmus + TRAIN YOUR BRAIN przebywali w tureckim mieście Kayseri. Organizatorem tygodniowego pobytu była partnerska szkoła Kayseri/Melikgazi-Aydınlıkevler Anadolu Lisesi. W pierwszych trzech dniach uczniowie z Grecji, Macedonii Północnej, Polski, Rumunii, Turcji i Włoch wykonywali różnego rodzaju zadania i rywalizowali w ciekawych grach kształtujących umiejętności logicznego myślenia (Mangala, Reversi, Abalon). Zwiedzaliśmy historyczne centrum Kayseri, w tym Muzeum Cywilizacji Seldżuckiej (Selçuklu Uygarlığı Müzesi) z budynku średniowiecznego szpitala i szkoły medycznej, a także Centrum Nauki. Podczas ostatnich dwóch dni zorganizowana została wycieczka do Kapadocji. Podziwialiśmy wykute w skale kościoły i pustelnie mnichów chrześcijańskich sięgające III w.n.e., Muzeum Garncarstwa w miejscowości Avanos, podziemne miasto w okolicy Nevşehir. Wielkie wrażenie zrobiła wykuta w skale twierdza Uchisar i rozpościerające się z jej szczytu księżycowe widoki. W trakcie pobytu w Turcji spotkaliśmy się z wielką gościnnością gospodarzy. Zawiązały się przyjaźnie pomiędzy uczniami oraz tureckimi rodzinami. Ponieważ był to ostatni wyjazd w ramach projektu TRAIN YOUR BRAIN, pożegnanie było szczególnie ciężkie. Z całego serca dziękujemy Pani Münevver Balaman i Panu Farukowi Akkaya za wysiłek włożony w realizację projektu.


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych