W dniach 21-22 maja odbył się w naszej szkole 49. finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Dzięki wsparciu wielu instytucji, Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Urzędu Miasta Kościerzyna, Urzędu Gminy Kościerzyna oraz udziale lokalnych organizacji, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub", Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i Nadleśnictwa Kościerzyna mogliśmy w naszym mieście i w naszej szkole gościć drużyny z całego województwa pomorskiego rywalizujące w różnych konkurencjach turniejowych. Uczniowie liceum stworzyli trzy drużyny, dwie wystawione przez naszą szkołę i jedną wystawioną przez Stowarzyszenie Przyjaciół ILO w Kościerzynie "Razem z Wybickim".

Po emocjonujących rywalizacjach w strzelaniu, marszu na orientację, grze terenowej "Śladami kościerskich bohaterów", w których uczestnicy mogli poznać piękno naszego miasta i jego historię, po pokazaniu swoich umiejętności w jeździe na rowerze i udzielaniu pierwszej pomocy, jak również w rozpoznawaniu drzew i zwierząt na podstawie ich części, czy tropów, zespół BioMisiaczki z I LO w składzie Magdalena Gruchała, Weronika Jażdżewska, Julia Kryzel, pod opieką p. Joanny Małkińskiej zdobyły zaszczytne trzecie miejsce. Mòdré Serca (Kacper Edel, Wiktoria Stolc, Julia Grau), nasi tegoroczni absolwenci, którymi kierowała p. Weronika Navus-Wysocka, zajęły czwarte miejsce, a GeoLOżki (Aleksandra Kapiszka, Klaudia Szulist, Martyna Peplińska), pod przewodnictwem p. Lucyny Kowalke, siódme. Gratulujemy.

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych