W poniedziałek 9 stycznia 2023 naszą szkołę odwiedziła studentka IV roku Kryminologii, Pani Małgorzata Adamska, która jest również absolwentką kościerskiego ogólniaka. Z wielką pasją opowiedziała nam o swoim kierunku studiów, perspektywach pracy po nim (służba więzienna, usługi detektywistyczne, praca w sądownictwie). Pani Małgorzata jest również prezesem Koła Kryminologii Uniwersytetu Gdańskiego. Dowiedzieliśmy się o jego działalności i możliwościach wyjazdów naukowych (ostatnio odwiedzili Zakład Karny w Sztumie). W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 2 CcC oraz 3CcC. Zwieńczeniem wizyty studentki był krótki quiz, z którym poradziliśmy sobie świetnie! Mogliśmy również zadać pytania, które nas nurtowały podczas spotkania. Myślę, że niektórzy z nas wiążą swoją przyszłość właśnie z tym kierunkiem. Relacje ze spotkania możemy zobaczyć również na oficjalnym koncie na Facebooku Koła Kryminologii UG. Podsumowując, spotkanie było naprawdę bardzo udane. Czekamy na więcej! (Relacja Oliwii Ziegert)

IMG 4635

IMG 4636


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych