Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

28 listopada w bibliotece szkolnej naszego Liceum odbyły się powiatowe eliminacje IV Rejonowego Konkursu Czytelniczego „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Miały one na celu wyłonienie reprezentantów powiatu kościerskiego podczas finału konkursu w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, które odbędą się w środę  13 grudnia. W tym roku uczestnicy poszczególnych kategorii wiekowych zaznajamiali nas z fragmentami bajek ze zbioru Jerzego Sampa „Zaklãtô stegna”, perypetiami „Macka” Janusza Mamelskiego, „Brawãdama” Jana Drzeżdżona, „Dokôzama” Alojzego Budzisza oraz „Łiskawicą” Stanisława Jankiego. Komisja w składzie: Anna Cupa-Dziemińska, Joanna Turzyńska i Marta Miszczak miały trudne zadanie do wykonania, bowiem uczestnicy wszystkich kategorii reprezentowali bardzo wysoki poziom. Zwyciężczyniami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostały nasze uczennice: Julia Jankowska (Ic), Marta Majewska (IIa) oraz Natalia Czucha (IIIc), którym serdecznie gratulujemy! Więcej informacji - w Czytaj więcej.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I-III szkół podstawowych:

1. Maja Brzoskowska (Prywatna Szkoła Podstawowa „Prymus” w Kościerzynie)

2. Olga Tomaczkowska (Zespół Szkół w Skorzewie)

3. Jakub Maszk (Szkoła Podstawowa w Kaliskach)

Kategoria klas IV-VII szkół podstawowych:

1. Alicja Flisikowska (Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie)

2. Aleksandra Okoniewska (Szkoła Podstawowa w Łubianie)

3. Wiktora Kropidłowska (Szkoła Podstawowa w Łubianie)

Kategoria klas I-II gimnazjum:

1. Wiktoria Stolc (Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu)

2. Marta Kujach (Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie)

3. Remigiusz Stobiński (Zespół Szkół w Lipuszu)

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

1. Julia Jankowska (I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie)

2. Marta Majewska (I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie)

3. Natalia Czucha (I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie)

Kategoria dorosłych:

1. Dorota Kutella-Burcon (Grzybowo)

2. Iwona Makurat (Kościerzyna)

Nagrody specjalne – Burmistrza Miasta Kościerzyna oraz Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego otrzymali: Stanisław Knitter oraz Izabela Flisikowska, oboje z Zespołu Szkół Publicznych nr 2.

Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Biblioteki Miejskiej im. K. Damrota, Burmistrzowi Miasta Kościerzyna, Prezesowi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z Kościerzyny, Zarządowi Głównemu ZKP z Gdańska oraz Aleksandrze i Dariuszowi Majkowskim za pomoc, współpracę oraz sponsorowanie nagród książkowych, którymi obdarowani zostali uczestnicy zmagań z kaszubskim słowem pisanym.

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie