Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W piątek 7 czerwca na 5. i 6. godzinie lekcyjnej, na sali gimnastycznej ("małej") odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Panią Agnieszką PodzielińskąPani Agnieszka jest kościerzanką (absolwentką naszego Liceum), nauczycielką języka angielskiego oraz wolontariuszką programu „Wolontariat Ministerstwa Spraw Zagranicznych”. W 2010 r. wyjechała na swój pierwszy wolontariat do Kamerunu, gdzie szkoliła nauczycieli, jak uczyć języka angielskiego. Rok później zaczęła swoją życiową przygodę z Kambodżą. We wrześniu 2011 r. zaczęła pracę jako wolontariuszka i nauczycielka języka angielskiego w domu dziecka przy wysypisku śmieci w Phnom Penh. Od tego czasu dom dziecka stał się centrum pomocy, kultury i sportu, a Pani Agnieszka pomogła w jego transformacji. O kambodżańskiej przygodzie, plusach i minusach bycia wolontariuszem oraz jak wygląda życie w slumsach, opowie już niedługo w naszym Liceum. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z tą niezwykłą osobą.

p. agnieszka

 

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie