I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Po odwiedzeniu Nowego Jorku, Tokio oraz Londynu przyszedł czas na kolejną podróż pisarki Joanny Bator, tym razem do Kościerzyny. 4 kwietnia w naszej szkole gościliśmy autorkę „Piaskowej Góry”, którą znają wszyscy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Podczas spotkania autorskiego pisarka nie tylko odpowiedziała na każde z pytań ogólniakowych czytelników dotyczących wałbrzyskiej trylogii, ale również podpisała egzemplarze swoich powieści oraz udzieliła wywiadu do szkolnej gazetki „Blacha”. Znaną z barwności języka pisarkę zachwyciła kaszubska mowa, a fani „Piaskowej Góry”, zgodnie z zapowiedzią autorki, mogą oczekiwać kolejnej wizyty Joanny Bator na Kaszubach. Zdjęcia ze spotkania tutaj. [Tekst: Paula Mazurek]

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie