I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

W atmosferze radości i wzruszenia 19 marca 2019 r. nastąpiło oficjalne i uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniowym oraz boiskiem wielofunkcyjnym w I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie. Uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej oraz artystycznej, podczas których dołożono wszelkich starań, aby gala otwarcia pozostała w pamięci przybyłych na długi czas. Zakończenia inwestycji gratulowały władze miasta, władze powiatu, urzędnicy, dyrektorzy pozostałych miejskich szkół, przedstawiciele służb, inspekcji i straży z Powiatu Kościerskiego, przedstawiciele firm, instytucji, zakładów pracy, oświatowych związków zawodowych, klubów sportowych z terenu powiatu kościerskiego oraz rodzice, grono pedagogiczne i społeczność uczniowska I LO. Po przecięciu symbolicznej wstęgi oraz poświęceniu sali, wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać występ Kameralnego Chóru Żeńskiego pod batutą Tomasza Chyły i przy akompaniamencie naszego absolwenta, Aleksandra Narkuna. Uroczystość uświetniły także występy innych absolwentów:Magdaleny Fennig, Bartłomieja Piwowarczyka i Maksymiliana Pluto-Prądzyńskiego. Galę zakończył radosny występ zespołu cheerleaderek z naszego LO oraz symboliczne rzuty do kosza. 

 

 

 

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie