I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

W poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., nasz szkolny chór wziął udział w prestiżowym wydarzeniu: koncercie będącym prawykonaniem kompozycji Anny Rocławskiej-Musiałczyk "Osiem pieśni z Księgi Koheleta". Całość - jako dyrygent - poprowadził pan Tomasz Chyła, nauczyciel wiedzy o kulturze w naszym Liceum i opiekun chóru. Dziewczęta włożyły wiele trudu i zaangażowania w przygotowanie występu, ale efekt był nadzwyczajny. Koncert, który odbył się w Kolegiacie pw. Św. Trójcy w Wejherowie, był jednocześnie prezentacją w ramach przewodu doktorskiego pana Tomasza Chyły w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dyrygentury chóralnej prof. zw. dr. hab. Marka Rocławskiego. Zdjęcia z koncertu można obejrzeć również tutaj.

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie