I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Dnia 21 grudnia 2014 roku w naszym Liceum odbyło się spotkanie z dyrektorem IMGW Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, prof. nadzw. inż. Mieczysławem Stefanem Ostojskim. W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy o profilu matematyczno-geograficznym. Dyrektor opowiadał o głównych zadaniach Instytutu, o prowadzonych pomiarach i badaniach naukowych. Przedstawił też działanie różnego rodzaju radarów oraz specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Opowiadał, jak ważne jest rzetelne odczytywanie pomiarów stanu wód czy ilości opadów we wszystkich regionach Polski. Wysłuchaliśmy też pasjonującej opowieści o wydarzeniach towarzyszących tzw. Powodzi stulecia w 1997 roku. Podczas spotkania Dyrektor także zadawał pytania, a uczniowie, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi, otrzymywali nagrody – maskotki IMGW.

 

Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie wykazywali duże zainteresowanie i z uwagą słuchali słów Profesora. (Autorka: Anna Dziemińska, kl. III d)

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie