Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W dniach 21-23 kwietnia 2017 r. w Teatrze Głównym w Gdyni odbyły się eliminacje wojewódzkie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Na kameralnej scenie miały okazję zaprezentować się uczennice naszego liceum – laureatki etapu powiatowego: Laura Czapiewska (I c) turniej recytatorski; Milena Lewandowska (II b) – teatr jednego aktora; Wiktoria Gliszczyńska (III e) – poezja śpiewana. Przez dwa dni recytatorzy, śpiewający poezję oraz monodramiści przedstawiali swój warsztat pracy nad żywym słowem. W niedzielę (23 kwietnia 2017 r.) odbyły się indywidualne spotkania z jury. Wszyscy uczestnicy Konkursu mieli okazję zdobyć wiele cennych wskazówek dotyczących m..in. techniki mówienia, ruchu scenicznego czy doboru repertuaru.

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie