Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Zadanie konkursowe polega na uwspółcześnieniu historii tytułowych bohaterów dramatu Romeo i Julia i opracowaniu alternatywnego zakończenia za pomocą kart z grafikami przedstawiającymi wybrane fragmenty sztuki. Uczestnicy mogą układać karty w dowolnej kolejności, kreatywnie wklejać postacie bohaterów dramatu, dorysowywać własne elementy i dopisywać autorskie dialogi odzwierciedlające ich własne doświadczenia. Finalne dzieło będące wynikiem pracy w grupie należy sfotografować i przesłać do British Council razem z formularzem zgłoszeniowym od 14 lutego do 31 marca 2016 r. Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie www.britishcouncil.pl/konkurs-walentynkowy.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum. Grupy szkolne, które zwyciężą w konkursie, otrzymają zaproszenie na całodniowe warsztaty językowo-kulturowe Brit Upâ prowadzone po angielsku przez ekspertów British Council. Warsztaty są dla uczniów niepowtarzalną okazją do aktywnego kontaktu z żywym językiem angielskim oraz do sprawdzenia ich obecnego poziomu językowego z wykorzystaniem komputerowego testu Aptis for Teens. Wyróżnione grupy otrzymają testy maturalne i gimnazjalne z języka polskiego od Wydawnictwa Operon. 

Do wyboru są trzy ścieżki tematyczne warsztatów: 

  • Shakespeare Lives, czyli miłość, tragedia, zemsta, nadprzyrodzone moce i wciąż używane zwroty językowe zapożyczone z Szekspira;
  • Passport to the UK, czyli jak dostać się na studia w Wielkiej Brytanii;
  • Top Tips for Matura Exam, czyli jak skutecznie zdać maturę z angielskiego (kategoria: liceum).

Warsztaty odbywają się w siedzibie British Council w Warszawie.

#ShakespeareLives − Konkurs jest częścią globalnego programu Shakespeare Lives organizowanego przez British Council wraz z kampanią GREAT Britain, którego celem jest uczczenie 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira. Program przypomina dzieła słynnego dramatopisarza oraz ich wpływ na kulturę, edukację i sztukę na całym świecie. Więcej informacji oraz inspiracji można szukać na stronie www.shakespearelives.org.

Polski program wydarzeń na www.britishcouncil.pl/shakespearelives.

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie