Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W ostatnim czasie na rynku wydawniczym ukazała się książka Edmunda Szczesiaka pod tytułem Drogą do nieba. Śladami Remusa. Mała odyseja kaszubska. Jest to zbiór reportaży, które powstały w oparciu o trasę pielgrzymki z Kościerzyny do Wejherowa, która to między innymi została opisana w powieści Aleksandra Majkowskiego. Z tej okazji w Bibliotece Miejskiej w Kościerzynie odbyło się spotkanie z autorem, w którym wzięli udział również niektórzy uczniowie naszej szkoły uczęszczający na język kaszubski. Wydarzenie zostało uświetnione wykładem prof. Tadeusza Linknera, występem Pawła Ruszkowskiego oraz niespodzianką w wykonaniu kapeli kaszubskiej Zgrôwańcë. 

 

 

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie