Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

17 listopada klasa IIIc uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Gdańska. Celem wyjazdu było poznanie historii "Solidarności" oraz obejrzenie spektaklu pt. „My, dzieci z dworca Zoo” w wykonaniu Teatru im. Sewruka z Elbląga. Opiekunami wycieczki byli: pani Anna Kąkol i pan Marcin Grulkowski, dzięki któremu można było poznać szereg ciekawostek dotyczących Starego Miasta. Podczas wędrówki po Starówce uczniowie zobaczyli pozostałości kościoła pw. św. Mikołaja, Wielki Młyn, Zieloną i Złotą Bramę, gdański Żuraw oraz Dwór Artusa. Zapoznali się również z zabudową miasta i jego historią. Tę mniej odległą poznali na Placu Trzech Krzyży oraz w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie nowoczesna, interaktywna wystawa pozwoliła nie tylko odtworzyć, ale i zrozumieć te jakże ważne wydarzenia z niedalekiej przeszłości.

 

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie