Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Zapraszamy Rodziców na spotkania w ramach grupy wsparcia dla rodziców dzieci eksperymentujących z zażywaniem substancji psychoaktywnych lub buntujących się przeciwko tzw. normie, z elementami dialogu społecznego. W związku ze wzrastającą liczbą rodziców, którzy zmagają się z tymi problemami dotyczącymi ich dzieci, postanowiliśmy stworzyć grupę, której spotkania będą miały dwojaki charakter: po pierwsze, na takich spotkaniach rodzic będzie mógł dowiedzieć się, jak rozmawiać ze swoim dzieckiem, jak motywować je do podjęcia leczenia, gdzie szukać pomocy; po drugie, na takich spotkaniach rodzice będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, uczuciami i tym, w jaki sposób sobie radzą z trudnymi sytuacjami.

 

Często jest tak, że zażywanie substancji psychoaktywnych jest skutkiem buntowania się przeciwko tzw. normie. Sytuacja rodziny osób eksperymentujących np. z dopalaczami,czy innymi środkami jest trudna. Członkom rodziny towarzyszy często poczucie krzywdy i bezradności. Zdarza się, że za wszelką cenę chcą oni pomóc osobie zażywającej, zapominając o sobie. Szukają pomocy u specjalistów, od których oczekują wskazówek, informacji, pomocy. W większości przypadków nie mają świadomości, że posiadają wpływ na to, co spotyka ich rodzinę, oraz że poprzez swoje zachowanie mogą bezpośrednio wpłynąć na członka rodziny.

            Spotkania odbywać się będą w środy w godzinach 16.00 – 18.00. Przewidujemy 5 spotkań. Pierwsze spotkanie: 25.11.2015

Prowadzące:

Aleksandra Pozorska , Magda Milewczyk

Zapraszamy na spotkanie.

Kontakt i miejsce spotkań:

Punkt Interwencji Kryzysowej: (58)681-53-87 lub 667718823

ul. Krasickiego 4

83-400 Kościerzyna

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie