Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Cytujemy za www.koscierski.info: „Mało brakowało, a próba samobójcza 32-latka okazałaby się skuteczna. Zakrwawionego mężczyznę w samochodzie nieopodal dworca w Skorzewie zauważył przechodzący tamtędy 18-latek. Nastolatek udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy i powiadomił służby ratunkowe. Dzięki jego reakcji 32-latek żyje. Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 9.30 w okolicach dworca w Skorzewie. 18-letni mieszkaniec Skorzewa, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, zauważył w samochodzie zakrwawionego mężczyznę. Otworzył samochód, udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu:

 32-letniemu mieszkańcowi województwa zachodniopomorskiego i wezwał służby ratunkowe - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński. Okazało się, że 32-latek chciał popełnić samobójstwo. Podciął sobie żyły. Gdyby nie szybka reakcja 18-latka, próba okazałaby się skuteczna. Jak wynika z ustaleń policji, powodem targnięcia się na życie przez 32-latka była utrata pracy.” Damianie, gratulujemy wspaniałej postawy!

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie