I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Dnia 4 listopada w miejscowości Bojano (gmina Szemud) odbyło się XVI Dyktando Kaszubskie „Gôdóm i piszã pò kaszëbskù. Królewiónka w pałacu”, mające na celu wyłonienie osób najlepiej piszących po kaszubsku. Do tego grona niewątpliwie zalicza się Natalia Czucha z klasy IIIc, która zajęła I miejsce, otrzymała liczne nagrody, w tym pienieżną, oraz zdobyła zaszczytny tytuł „Méster Kaszëbsczégò Pisënkù”. Gratulacje należą się również pozostałym reprezentantkom naszej szkoły. W dodatkowym losowaniu Julia Jankowska z klasy Ic wygrała tablet, a Judyta Romahn i klasy Id – nagrodę pieniężną. Filmowa relacja z Dyktanda: tutaj.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie