I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

21 marca 2017 r. w ramach wydarzenia Politechnika OPEN klasa Ia pod opieką pani Weroniki Navus-Wysockiej oraz pan Izabeli Zgleszewskiej wybrała się na wycieczkę przedmiotową do Gdańska.
    W tym roku skoncentrowaliśmy się na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. W ramach dnia otwartego na uczelni spotkaliśmy się z Dziekanem Wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz zapoznaliśmy z ofertą uczelni. Ogromne wrażenie zrobiło na nas Naukowe Koło Studentów Automatyki, które organizuje zawody robotów mobilnych ROBOXY (rywalizacja rozgrywa się w siedmiu konkurencjach: MiniSumo, MicroSumo, NanoSumo, MicroMouse, LineFollower, LineFollowerEnhanced oraz Freestyle). Wydziałowa Rada Studentów oprowadziła nas także  po miejscach, które powinien znać przyszły student: po salach wykładowych, laboratoriach. Na szlaku mieliśmy okazję  spotkać się z wykładowcami a także być świadkami niezwykłych pokazów laboratoryjnych.
    Pełni wrażeń powróciliśmy do swoich domów.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie