I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Uczniowie z naszej szkoły uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego postanowili jeszcze lepiej poznać język kaszubski i siebie nawzajem, więc zorganizowali nocowanie w szkole. Zaczęli od własnoręcznego przygotowania sobie posiłku na kolację – wygnietli 4 bochenki chleba (jeden nawet z papryką i oliwkami), który później zanieśli do pieczenia, oraz pokroili sałatki: warzywną i owocową. Udali się również na spacer po mieście. Przy pomocy questu podążyli śladem kościerskich bohaterów – od siedziby starostwa powiatowego, kościoła Zmartwychwstania Pańskiego, Szkoły Podstawowej nr 2 do dawnego cmentarza żydowskiego, a potem dalej do Sokolni, ul. Długiej, kościoła Świętej Trójcy aż na kościerski rynek z fontanną i pomnikiem Remusa. Zmęczeni i głodni odebrali pachnący, świeży chleb, udali się do opustoszałej już szkoły, gdzie zjedli kolację, zaznajomili się z historią powstania miasta i portu w Gdyni, a następnie rozpoczęli dyskusje i polemiki na sobie tylko znane tematy różne. 

 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie