I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

25 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez klasę III B, uczestniczyli w spotkaniu młodzieży z ks. arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim, wybitnym kościerzynianinem i absolwentem naszego Liceum. Uroczystość odbyła się w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego. Młodzi uczestnicy pytali gościa między innymi o ulubione przedmioty w szkole i nauczycieli, których szczególnie zapamiętał. Zainteresowanie budziła również symbolika herbu księdza prymasa. Po zakończeniu spotkania ksiądz arcybiskup wręczył przedstawicielom szkół pamiątkową książkę Prymas z Kaszub. Z abp. Henrykiem Muszyńskim rozmawia Krzysztof Łukasik.

 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie