Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Dnia 13 czerwca 2018 roku klasa 1d wraz z wychowawczynią panią Lucyną Kowalke i panią Natalią Cygert udała się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Gdańska.
Na początku grupa mogła podziwiać uroki miasta: śliczne kamienice, przeróżne statki na rzece Wisława, fontannę potężnego Neptuna, władcy mórz. Głównym punktem tego spotkania było jednakże uczestniczenie w rozprawie w Sądzie Rejonowym w Gdańsku. Sprawa była poważna, niektórych zaciekawiła, innych zmartwiła. Na koniec ona jednak była tematem, który nie schodził z ust gromady. Wszyscy zastanawiali się i kłócili, kto tak naprawdę w tym przestępstwie zawinił.
Następnie na rozluźnienie atmosfery i napełnienie pustych żołądków wycieczkowicze odwiedzili miejsce będące gwoździem programu: McDonald's i KFC.
Trzeba zaznaczyć iż cała wycieczka odbyła się tylko transportem publicznym (autobusem i koleją), nikt się po drodze nie zgubił i wszyscy bezpiecznie wrócili do domów z bagażem nowych doświadczeń oraz niezapomnianych przeżyć.

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie