I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

O tym, że Toruń jest miejscem wyjątkowym, a Uniwersytet Mikołaja Kopernika, kontynuujący tradycje uniwersytetów w Wilnie i we Lwowie, w ścisłej czołówce uniwersytetów polskich, wiedzą już uczniowie naszego liceum, którzy 13 i 14 marca 2018 r. wybrali się wraz z opiekunami dr. Marcinem Grulkowskim i dr. dr. Izoldą i Cyprianem Zalewskimi na wyjazd edukacyjny.

Zdyscyplinowana i żądna wiedzy grupa (w części długowłosej w imponujących warkoczach) uczestniczyła w Promocji Edukacyjnej UMK, podczas której prezentował się cały uniwersytet, zwiedziła miasteczko uniwersyteckie, słuchając doświadczeń „żywej” studentki Wydziału Prawa i Administracji UMK, absolwentki naszego liceum p. Zuzanny Hołdys, przewędrowała Stare Miasto, aby wieczorem dzień zakończyć seansem filmowym.
    Dnia następnego, dzieląc się na dwie grupy, uczniowie udali się na zajęcia na Wydział Fizyki i Astronomii u dr. hab. Ireneusza Grulkowskiego oraz do Collegium Humanisticum
na Wydział Filologiczny – do Katedry Filologii Germańskiej, gdzie wraz ze studentami  wysłuchali wykładu prof. dr. hab. Włodzimierza Zientary, po którym to mieli możliwość pozyskania wiadomości na temat życia studenckiego w Toruniu z pierwszej ręki.
    Szczególne miejsce w wyjeździe edukacyjnym zajmuje wizyta w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach pod Toruniem, dzięki któremu uczniowie wraz
z opiekunami zostali skonfrontowani z filozoficznym podejściem do astronomii.
    Dodatkowymi atrakcjami były opowieści z życia opiekunów, trzymanie kciuków za Stasia, mostki Marty, kuchnia toruńska oraz przejażdżki windą w Domu Pielgrzyma. ;-)
Wyjazd finansowany był w ramach realizacji projektu „Kompetencje na +”.

Projekt Kompetencje na + realizowany jest  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 3.2. Edukacja ogólna, Poddziałanie 3.2.1. Jakość edukacji ogólnej

 logotyp

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie