I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz tematów stricte filmoznawczych, na Olimpiadzie pojawią się zagadnienia związane z etyką i językiem przekazu dziennikarskiego oraz estetyką nowych mediów. Olimpiada zostanie rozegrana po raz drugi, a tematem przewodnim tej edycji jest kino wartości. Na finalistów czekają indeksy na uczelnie wyższe w całej Polsce oraz akredytacje na najważniejsze festiwale filmowe w kraju. Nagrodą specjalną jest roczne stypendium na naukę w Warszawskiej Szkole Filmowej. Rejestracja na Olimpiadę trwa do 21 października. Szkolny etap odbędzie się 21 listopada. Zainteresowani uczniowie proszeni sa o zgłaszanie się do polonistów. Więcej informacji, w tym broszurę stanowiącą merytoryczny przewodnik po zagadnieniach związanych z Olimpiadą, znaleźć można na stronie: www.fn.org.pl/olimpiada.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie