I Liceum zaprasza po raz pierwszy

I Liceum zaprasza po raz drugi

Zespół Szkół w Pińczycach zaprasza uczniów klas I–III Gimnazjum oraz klas I–III szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Historyczno–Literackim pod patronatem Pani dr Wandy Półtawskiej „Polskie więźniarki w Ravensbrück”. Konkurs wspierają: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie oraz Gmina i Miasto Koziegłowy. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie świadomości narodowej młodzieży, zachęcanie do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wnikania w istotę procesów historycznych. Prace konkursowe należy nadsyłać do dnia 10 czerwca 2017 r., na adres: Zespół Szkół w Pińczycach, ul. Śląska 3, 42-350 Koziegłowy. Nagrodami w konkursie są wycieczki do byłego obozu zagłady w Ravensbrück, nagrody książkowe oraz rzeczowe. Szczegółowe informacje - wkrótce.