I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Kto by się spodziewał, że II C zasłuży sobie na wycieczkę. Jednak stało się. 24 maja 2016 r. w piękny i słoneczny dzień, pełni zapału i chętni wrażeń, wyruszyliśmy "skoro świt", zabierając ze sobą nasze mądre głowy. Mistrzowsko omijając korki uliczne dotarliśmy do Gdańska, a konkretniej − Instytutu Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Tam przygarnął nas dr hab. Arkadiusz Modejrzewski. Chętni poznania Instytutu wybraliśmy się z naszym opiekunem na pierwszy z wykładów, który poprowadziła dr Katarzyna Kamińska-Korolczuk. W sali pełnej studentów mogliśmy poczuć zapał i chęci do działania, aby w przyszłości znaleźć się w tym miejscu. Została nam dostarczona dawka informacji o dyplomacji, po czym każdy mógł stwierdzić, że profil humanistyczny również ma swoją wartość. Drugiego z wykładów udzielił nam dr Jarosław Och i mogliśmy zgłębić naszą wiedzę z zakresu systemu politycznego RP.

 

Choć doskwierała duchota, każdy z obecnych słuchał jak zaczarowany dzięki pełnej ekspresji wypowiedzi doktora. Po wykładach, jak to humaniści, wybraliśmy się do Biblioteki Głównej UG i dzięki temu znajdziemy ją bez trudu, gdy będzie nam potrzebna w przyszłości. (Ach, i kto by się spodziewał, że należy zdać kurs biblioteczny!). Kampus UG również nie skrywa już przed nami tajemnic i na pewno kogoś z nas będzie można usłyszeć w przyszłości w radiu MORS. Byliśmy chętni, aby zostać tam na dłużej, gdyż bardzo wciągnęła nas studencka atmosfera, jednak wszystko co dobre, szybko się kończy i powrót do domu musiał nadejść. Mamy nadzieję, że zawitamy na UG jeszcze nie raz!  (Autorka: Weronika Perczak)

 

 

 

 

 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie