I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

16 marca odbyły się eliminacje szkolne 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Komisja w składzie: Barbara Pałasz, Grzegorz Knopik oraz Weronika Navus-Wysocka, przesłuchała dziesięcioro uczestników w dwóch kategoriach. W turnieju recytatorskim I miejsce zajęła Ewelina Stefańska (IIIc), II miejsce Katarzyna Mrozowicz (IIa). Z powodu wyrównanego poziomu recytacji Aleksandry Gruchały-Węsierskiej (Ia) i Justyny Glińskiej (Ia) jury poprosiło uczennice o zaprezentowanie trzeciego utworu. Ostatecznie trzecie miejsce zajęła Aleksandra Gruchała-Węsierska. W kategorii poezji śpiewanej I miejsce zajęła Wiktoria Gliszczyńska, II miejsce Klaudia Cichosz. Zwyciężczyniom i wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie