I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

27 kwietnia (w sobotę) nasz chór wziął udział w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie. Z dumą informujemy, że nasze dziewczęta, pod dyrygencką batutą Pana Tomka Chyły, zdobyły Złoty Dyplom oraz wyróżnienie im. Mieczysława Barana za najciekawszą interpretację utworu o tematyce kaszubskiej ("Mój Krziż": sł. Tomasz Fopke, muz. Tomasz Chyła), a nasz dyrygent otrzymał nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta festiwalu. Serdecznie gratulujemy! Zdjęcia i filmy - w Czytaj więcej.

chór

chór1

Hej mòrze, mòrze - sł. i muz. Jan Trepczyk, opr. na chór Marek Rocławski

 

Coś tam w lesie stuknęło - sł. ludowe, muz. Bronisław Rutkowski

 

Mój krziż - sł. Tomasz Forke, muz. Tomasz Chyła

 

The Seal Lullaby - sł. Rudyard Kipling, muz. Eric Whitacre

 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie