Zapraszamy do udziału w XII Przeglądzie Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY. Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy to konkurs filmowy skierowany do młodzieży szkół średnich. Uczniowie samodzielnie, pod okiem nauczyciela, pracują nad powstaniem dzieła – od scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserię, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie. Zrealizowane filmy należy zgłaszać do 10 maja 2019 r. Pozostałe informacje - w Czytaj więcej.

Nadesłane filmy będą pretendowały do nagród za najlepszy krótki film fabularny, najlepszy film dokumentalny i najlepszą animację lub film eksperymentalny - każda w wysokości 1200 zł. Dla twórców wszystkich wyróżnionych filmów przewidziane są nagrody rzeczowe! Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Regulamin dostępny pod adresem: tutaj.Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 14 czerwca 2019 w sali Warszawa w Gdyńskim Centrum Filmowym. Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni przy współpracy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Projekt otrzymał dofinansowanie Gminy Miasta Gdyni.