I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Rok 2019 jest Rokiem Matematyki. Z tej okazji Fundacja mBanku ogłasza wielki konkurs dla szkół ponadpodstawowych i organizacji pozarządowych. Dzięki konkursowi poznacie życie i osiągnięcia najwybitniejszych polskich matematyków, ośrodków i szkół matematycznych we Lwowie, w Warszawie, Poznaniu, Wilnie i Krakowie. Zadaniem uczestników jest kreatywne przedstawienie jednego z siedmiu tematów. Dotyczą one osiągnięć wielkich polskich matematyków, m.in. Stefana Banacha, Hugo Steinhausa, Stanisława Ulama, Wacława Sierpińskiego. Prace konkursowe mogą mieć dowolną formę audiowizualną, tekstową lub  graficzną. Może to być filmik, prezentacja multimedialna, praca plastyczna, gra, gazetka, grafika, komiks lub aplikacja mobilna. Szczególnie wysoko jury oceni prace uwzględniające współpracę nauczycieli matematyki z nauczycielami historii. Trzeba je złożyć do 26 kwietnia tego roku.

W każdej z siedmiu kategorii tematycznych Fundacja mBanku przyzna nagrody. Są to granty w wysokości 6 tys. zł za pierwsze, 5 tys. zł za drugie i 4 tys. zł za trzecie miejsce. Dodatkowo jury przyzna pięć wyróżnień po 3 tys. zł oraz Grand Prix w wysokości 10 tys. zł za wyjątkowe dzieło. W sumie pula nagród wynosi 130 tys. zł. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie mFundacja.pl w zakładce: Wielcy polscy matematycy, lub pod adresem: www.mbank.pl/mfundacja/wielcy-polscy-matematycy.

I bonus dla tych, którzy tu zajrzeli ;-)

obrazek matematyczny


© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie