I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

W piątek i sobotę 1-2 marca 2019 r. na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego miał miejsce finał centralny Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla. Uczestniczyło w nim 25 uczniów, którzy okazali się najlepsi podczas eliminacji szkolnych, a potem okręgowych. Po teście z zakresu historii XX w. i wiedzy o społeczeństwie na placu boju pozostało 10 osób. Wyłonieni w ten sposób uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące tematyki wybranych przez siebie lektur. Wśród tej grupy jako jedyny pierwszoklasista znalazł się również uczeń klasy Ic naszego Liceum, Augustyn Żurawski, który ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 4-10. Tym samym uzyskał on status finalisty Olimpiady. Gwarantuje mu to - po pomyślnym zdaniu egzaminu maturalnego - miejsce na pierwszym roku studiów na kierunku historia lub politologia Uniwersytetu Gdańskiego. Z olimpijczykami spotkał się prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990-1995 i laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1983 r. Lech Wałęsa. 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie