6 lutego br., z inicjatywy Alicji Żurawskiej, starosty kościerskiego, zorganizowane zostało spotkanie, adresowane do władz samorządowych z terenu wszystkich gmin Powiatu Kościerskiego oraz dyrektorów szkół podstawowych z naszego Powiatu, dotyczące kwestii związanych ze stanem przygotowania szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski, na przyjęcie uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej.
Najważniejszą informacją przekazaną podczas spotkania jest zapewnienie, że stan przygotowania szkół ponadgimnazjalnych do przyjęcia uczniów z tzw. „podwójnego rocznika”, jest wzorowy i dla każdego ucznia znajdzie się miejsce. To szczególnie ważne przede wszystkim dla samych uczniów, jak i rodziców.
Podczas spotkania przedstawione zostały kierunki kształcenia w poszczególnych szkołach oraz ilość oddziałów i miejsc, jak również zaprezentowano przedmioty brane pod uwagę do punktacji podczas rekrutacji 2019/2020.
Rekrutacja w Powiecie Kościerskim, wzorem lat ubiegłych, zostanie przeprowadzona elektronicznie przy wykorzystaniu programu firmy VULCAN.
Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji w Powiecie Kościerskim na rok szkolny 2019/2020, w tym oferty edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych, znajdą Państwo na stronie internetowej Powiatu Kościerskiego w zakładce „Rekrutacja w Powiecie Kościerskim”