Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

14 listopada 2018 r. w bardzo jesiennych okolicznościach przyrody klasa Ib wraz z panią W. Sabisz i panią I. Gulczyńską-Zalewską wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę edukacyjną na Uniwersytet Gdański. Posileni zdrowym jedzeniem ;) stawiliśmy się punktualnie o godzinie 12.00 w miejscu, które każdy młody biochemik winien odwiedzić: na Wydziale Biologii, gdzie dr Anna Kot wygłosiła dla nas arcyciekawy wykład na temat "Etycznych aspektów medycyny regeneracyjnej (rodzajów i klasyfikacji komórek macierzystych, inżynierii tkankowej, klonowania terapeutycznego, etycznych i prawnych aspektów wykorzystania komórek macierzystych)". Kontynuacją wykładu były ćwiczenia, w których braliśmy aktywny udział, pracując w grupach. Po części edukacyjnej naszej wycieczki nastąpiła cześć kulturalno-rozrywkowa. Wybraliśmy się do kina Alfa, aby - jak przystało na grupę o zainteresowaniach przyrodniczych - obejrzeć filmy: „Dziadek do orzechów” oraz „Planeta Singli II”. Udana pierwsza wycieczka każe nam niecierpliwie czekać na kolejną! Zdjęcia wkrótce.

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie