Ruszyły zapisy do konkursu informatycznego T.I.K? TAK! Konto w konkursie można założyć na stronie tik-tak.cloudia.pl/rejestracja.

Konkurs przeprowadzony będzie w etapach:
I etap (szkolny): 13 – 17 kwietnia 2015 r.,
II etap (regionalny): 28 kwietnia 2015 r.,
III etap (finał): 12 maja 2015 r. w Warszawie.
Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Konkurs polega na rozwiązywaniu w dniach od 13.04.2015 r. do 17.04.2015 r. testu. Można go rozwiązywać w godzinach od 7:00 do 20:00 każdego dnia trwania szkolnego etapu Konkursu.

Na rozwiązanie testu uczeń ma 10 minut. W każdym dniu konkursu uczeń może uruchomić test 1 raz. Pytania są losowane z puli pytań dla danego poziomu edukacyjnego (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna). Większość pytań posiada cztery możliwe odpowiedzi, z czego tylko jedna odpowiedź jest poprawna; inny rodzaj pytań to pytania, na które należy odpowiedzieć, wpisując wybraną odpowiedź. Za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje jeden punkt.

Zakres wymaganej wiedzy i umiejętności uczestników obowiązujący na wszystkich trzech etapach konkursu:
a. Bezpieczne posługiwanie się komputerem i jego oprogramowaniem.
b. Komunikowanie się za pomocą komputera.
c. Korzystanie z sieci komputerowej.
d. Wyszukiwanie i wykorzystywanie informacji z różnych źródeł.
e. Posługiwanie się programami: edytorem tekstu, edytorem grafiki, arkuszem kalkulacyjnym, bazą danych, prezentacją multimedialną.
f. Wykorzystywanie komputera oraz programów do poszerzania wiedzy.
g. Rozwiązywanie problemów, stosowanie podejścia algorytmicznego.
h. Zastosowanie komputera w życiu codziennym.
i. Zagrożenia i ograniczenia związane z korzystaniem z komputera i Internetu.
j. Aspekty społeczne rozwoju i zastosowań informatyki.

Zapraszamy do zapisów na stronie konkursu.

Więcej informacji można uzyskać u p. Konrada Małkińskiego lub na stronie konkursu: www.tik-tak.eecdl.pl.

Życzymy przyjemnej zabawy przy rozwiązywaniu testów.