ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU
Konkurs składa się z trzech etapów.
I ETAP
Zadaniem uczestniczek i uczestników I etapu będzie udzielenie odpowiedzi na pytania testowe (tylko jedna odpowiedź jest poprawna).
II ETAP
Zadaniem uczennic i uczniów będzie przeredagowanie tekstu tak, żeby wypowiedź spełniała kryterium poprawności językowej.
III ETAP
Zadaniem uczestniczek i uczestników III etapu (finału ogólnopolskiego) będzie napisanie opowiadania do historyjki obrazkowej.
JURY KONKURSU
W składzie jury zasiądą nauczyciele języka polskiego, dziennikarze, politycy i aktorzy.

ZAKRES MATERIAŁU
ETAP I
Pytania do I etapu będą ułożone tylko na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl
ETAP II
Pytania do II etapu będą ułożone na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl oraz:
1. Formy i normy, czyli poprawna polszczyzna w praktyce, pod red. dr. Katarzyny Kłosińskiej,
Wydawnictwo FELBERG
2. Język polski. Poradnik profesora Andrzeja Markowskiego
3. Michalski A., Poradnik z elementami savoir vivre’u nie tylko językowego, LOGOS
I etap konkursu odbędzie się w szkołach 17 listopada 2014 r.; godzinę ustala szkolny
organizator.
Wyniki I etapu oraz lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu zostaną zamieszczone na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl 22 grudnia 2014 r.
II etap odbędzie się w szkołach 15 stycznia 2015 r.; godzinę ustala szkolny organizator.
Wyniki II etapu oraz lista uczniów zakwalifikowanych do III etapu (finałów ogólnopolskich) zostaną zamieszczone na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl 2 marca 2015 r.
Termin III etapu (finałów ogólnopolskich) zostanie podany na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl.