ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU
Konkurs składa się z trzech etapów
I ETAP
Zadaniem uczestniczek i uczestników I etapu będzie udzielenie odpowiedzi na pytania testowe (tylko jedna odpowiedź jest poprawna).
II ETAP
Zadaniem uczennic i uczniów będzie napisanie dyktanda.
III ETAP
Zadaniem uczestniczek i uczestników III etapu (finału ogólnopolskiego) będzie napisanie dyktanda.
JURY KONKURSU
W składzie jury zasiądą nauczyciele języka polskiego, dziennikarze, politycy i aktorzy.

Pytania do I etapu będą ułożone tylko na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl
Literatura:
Poradnik  językowy prof. Andrzeja Markowskiego (dowolne wydawnictwo), słowniki ortograficzne (zalecana publikacja prof. E. Polańskiego).
I etap konkursu odbędzie się w szkołach 18 listopada 2014 r.; godzinę ustala szkolny
organizator.
Wyniki I etapu oraz lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu zostaną zamieszczone na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl 22 grudnia 2014 r.
II etap odbędzie się w szkołach 14 stycznia 2015 r.; godzinę ustala Szkolny Organizator.
Wyniki II etapu oraz lista uczniów zakwalifikowanych do III etapu (finałów ogólnopolskich) zostaną zamieszczone na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl 2 marca 2015 r.
Termin III etapu (finałów ogólnopolskich) zostanie podany na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl.