Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Pierwszego dnia marca obchodzono Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w czwartek 5. marca wszytkie klasy pierwsze oraz klasy humanistyczne wysłuchały wykładu dr. Artura Chomicza, historyka z gdańskiego oddziału IPN. Zajęcia traktowały o losach żołnierzy wyklętych z 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej.

W ciekawy sposób przedstawiono nam również historię związaną z naszym regionem (wspomniana została m.in. akcja „Żelaznego” z udziałem sanitariuszki „Inki” w Starej Kiszewie). Przybliżono sylwetki bohaterów podziemia antykomunistycznego za pomocą źródeł IPN-u. Spotkanie było bardzo interesujące.

 

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie