Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W piątek, 27 lutego, nasza szkoła uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych. Obchody wspaniale zorganizowali - pod kierunkiem pana Słomińskiego i przy współpracy pana Piwowarczyka - uczniowie klasy II c. Przygotowaniem ulotek, plakatów i wystawy zajęły się: Zuzanna Hołdys, Paulina Kreft, Julia Kuciara, Paulina Pałasz i Natalia Piekarska. Na planszach wystawy na dolnym holu znalazły się informacje dotyczące genezy tego święta, biografie i fotografie bohaterów. Na dużej przerwie rozdawane były ulotki, które zachęcały do uczczenia święta 1 marca. Za świetną oprawę muzyczną odpowiedzialny był Oskar Szymczak z klasy III a. Zdjęcia, wykonane przez uczestniczkę projektu - Julię Kuciarę, dostępne są w rozwinięciu artykułu. 

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie