Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

W ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkursie "Książki naszych marzeń". Zadaniem uczestników było nakręcenie krótkiego, ok. 2-minutowego spotu, propagującego czytelnictwo. Konkurs cieszył się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.

 Jako pierwsza swoje dzieło zgłosiła Emilia Chmura z klasy I a. Mogliśmy w nim zobaczyć licealistów, odpowiadających na pytanie, dlaczego czytają. Film (pt. "Rozważna i zaczytana") nakręcili także uczestnicy szkolnego koła filmowego - uczniowie klasy II a (scenariusz: Agata Knopik, reżyseria i montaż: Damian Zblewski, w rolach głównych: Agata Knopik, Szymon Kowalka; szczególne podziękowania dla Pani Izoldy Zalewskiej za pomoc w realizacji filmu :-) Ostatnim zgłoszonym filmem była "Księga serc" (scenariusz, reżyseria i montaż: Weronika Dargacz [II a], w rolach głównych: Ewelina Stefańska [II c] oraz Maciej Gruchała [IIa]).

Nagrodą w konkursie jest 50 książek dla biblioteki szkolnej, ufundowanch przez MEN. Kilka dni temu odbyło się głosowanie, w czasie którego można było zaproponować tytuły upragnionych powieści. Wyniki konkursu poznamy przed 25 grudnia.

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie