I Liceum zaprasza po raz pierwszy

I Liceum zaprasza po raz drugi

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze regaty, które organizujemy wspólnie z Wodniakami Garczyn oraz dzięki uprzejmości PCM Garczyn. Zaplanowaliśmy zmagania 6 drużyn z naszej szkoły - 5 reprezentacji uczniów (z każdego profilu) oraz drużynę nauczycieli. Mamy nadzieję, że dopiszą dobre humory, świetna pogoda i zdrowa rywalizacja, a całość zakończy wspólne ognisko z kiełbaskami. Zapraszamy też Rodziców i Przyjaciół naszego Liceum - jeśli dysponują Państwo wolną chwilą w najbliższą sobotę i zechcą choćby wspierać duchowo uczestników, będzie nam bardzo miło spotkać się na naszych pierwszych regatach. Plan, Regulamin Regat oraz ważne wskazówki - w Czytaj więcej.

Plan Regat:

9:00-9:30 Przywitanie zawodników i gości, rozpoczęcie regat

9:30-100:00 Odprawa sterników i przygotowanie jachtów

10:00-12:30 Biegi (I, II, II)

12:30-13:00 Przerwa i prezentacja działalności UKS Wodniacy

13:00-15:30 Biegi (IV, V, VI)

15:30-15:45 Podliczenie wyników

15:45-16:15 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

16:15-19:00 Ognisko

Regulamin

1. I Regaty o Puchar Dyrektora I LO są imprezą o charakterze rekreacyjnym i ich głównym celem jest integracja uczestników.

2. W regatach bierze udział 6 drużyn.

3. 5 drużyn reprezentuje poszczególne profile, szósta to reprezentacja nauczycieli.

4. Rozegranych zostanie 6 biegów.

5. Regaty mają charakter „przesiadany”, co oznacza, że w każdym biegu załoga startuje na innej łódce – ma to zniwelować różnice w sprzęcie i wyrównać rywalizację.

6. Kolejność startów na poszczególnych łódkach zostanie ustalona w formie losowania w dniu regat.

7. Każdy bieg jest punktowany wg kolejności: 1. miejsce – 1 punkt, 2. miejsce – 2 punkty, itd.

8. Wygrywa załoga z najmniejszą ilością punktów po rozegraniu wszystkich biegów.

9. W przypadku równej ilości punktów decyduje ilość lepszych biegów lub wynik ostatniego biegu. (Jeśli załoga A była czterokrotnie lepsza od załogi B, to załoga A wygrywa mimo tej samej ilości punktów. W przypadku dalszego remisu decyduje lepsze miejsce w ostatnim biegu.)

10. Trasa wyścigów zostanie ustalona w dniu regat i podana do wiadomości na odprawie sterników.

11. Przepisy regatowe i kary za ich złamanie zostaną ustalone i podane do wiadomości w dniu regat na odprawie sterników.

12. WSZYSTKICH uczestników regat obowiązuje przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa.

13. WSZYSCY uczestnicy regat muszą OBOWIĄZKOWO mieć na sobie kamizelkę asekuracyjną bądź ratunkową (kamizelki zapewnia organizator).

14. Organizator zastrzega sobie prawo do skrócenia lub przerwania regat w wypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu.
W takiej sytuacji wyniki regat ustala się na podstawie rozegranych do tej pory biegów.

Wskazówki

1. Weźcie ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, niezależnie od pogody.

2. Weźcie ze sobą komplet ubrań na zmianę (nawet buty, nigdy nie wiadomo, kiedy można wylądować w wodzie, a zwycięzcy mają to gwarantowane).

3. Weźcie czapkę i okulary przeciwsłoneczne.

4. Weźcie olejek do opalania.

5. Napoje i kanapki, słodycze (na pewno zgłodniejecie na jachcie).

6. W razie wątpliwości pytajcie Waszych kapitanów.

7. Poproście Waszych kapitanów, żeby nauczyli Was kilku podstawowych węzłów żeglarskich – na pewni się przydadzą.

8. W trakcie trwania całej imprezy będzie możliwość skorzystania ze sprzętu wodnego przez Waszych bliskich, znajomych, itd., więc śmiało zapraszajcie kibiców.