Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

29 kwietnia 2015 r. klasa Ia zaprezentowała akademię z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kiedy dowiedziałam się o tym wydarzeniu kulturalnym, miałam mieszane uczucia. Snujący się po szkole rozentuzjazmowani adepci sztuki aktorskiej, w białych perukach i fantazyjnych uniformach, wzbudzali we mnie lekką konsternację. Jakże wielkie było zdziwienie, kiedy zobaczyłam przygotowany przez mat-fiziaki intrygujący reportaż filmowy, odsłaniający ignorancję przechodniów. Na tle respondentów każdy z nas mógł poczuć się koneserem historii. Jednak jeszcze bardziej spodobał mi się żywy obraz, przygotowany przez tę klasę na podstawie dzieła Jana Matejki Konstytucja 3 Maja 1791 roku. Nie waham się stwierdzić, że była to wspaniała akademia! (Autor: postronny obserwator).

 

 

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie