I Liceum zaprasza po raz pierwszy

I Liceum zaprasza po raz drugi

Melancholijnie, spokojnie, romantycznie… Tak właśnie można opisać zmagania naszych szkolnych artystów na Koncercie Wiosennym, który odbył się 20 kwietnia 2015 r. Czy to złe cechy? Jak najbardziej NIE! Koncert rozpoczął się występem chóru szkolnego, który wykonał znaną chyba wszystkim piosenkę „Chodź, pomaluj mój świat” z repertuaru 2 plus1. Choć pozornie trudno byłoby zaskoczyć naszą publiczność, występ jak zwykle odkrył nieznane nam dotąd oblicza dobrze znanych osób ze szkolnych korytarzy. Nowe składy, nowe piosenki, nie zabrakło też starych hitów. Nikola Mateja, Wiktoria Gliszczyńska, Natalia Jereczek, Krystian Zarembski, Karolina Kreft, Ania Knitter, Maciej Gruchała, Arek Wiatr, Wiktoria Richert, Magda Jakubek, Kamila Czyżewska, Olek Narkun, Malwina Laska, Sara Majkowska, Janek Stroynowski, Defeated (Jakub Gackowski, Kacper Hinc, Artur Lizakowski, Filip Kupper), Martyna Myszk, Paweł Berth, Rysiu Szyc, Marta Karczyńska oraz Mikołaj Toczek to, zdecydowanie, artyści warci uwagi i podziwu.

Nie wszyscy chodzą (chodzili) do naszej szkoły (Paweł Berth), inni już odeszli (Mikołaj Toczek), zobaczyliśmy też trochę nowych twarzy, ale przede wszystkim usłyszeliśmy nowe głosy. Na scenie tym razem zawitał kabaret w składzie: Kinga Wiśniewska, Wiktoria Żywicka, Malwina Laska, Janek Stroynowski, Laura Szulc z krótkim przedstawieniem pt.: „Disco Polo”. Aktorzy, wraz z akompaniamentem Olka Narkuna, przedstawili nową metodę odczytywania „głębi” i sensu w pozornie prostych piosenkach disco polo. Widocznie my, prości ludzie, nie zawsze potrafimy zrozumieć zawiłe dusze autorów tekstów tych utworów. Ważne, że są wśród nas tacy, którzy to potrafili i pokrótce nam to przybliżyli, ale przede wszystkim rozbawili wymagającą publiczność, a to chyba najważniejsze!

Warto też wspomnieć, że podczas popołudniowego koncertu dla rodziców zebrano ok. 1900 zł. Kwota ta zasili konto Samorządu Uczniowskiego i pozwoli na zakup sprzętu nagłaśniającego.