I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Celem pierwszej w 2015 r. (25 kwietnia) wycieczki Szkolnego Koła Turystyki Rowerowej stał się rezerwat archeologiczny w Węsiorach. Znajdują się w nim cztery kręgi kamienne i kilkanaście grobów kurhanowych z I-III w. n.e., będące śladem obecności germańskiego plemienia Gotów na Pomorzu. W tym czasie migrowali oni ze swoich siedzib w Skandynawii w kierunku południowym. Ostatecznie dotarli przez późniejsze ziemie polskie do wybrzeży Morza Czarnego. Stamtąd w okresie wędrówek ludów przedostali się do Cesarstwa Rzymskiego: Goci zachodni (Wizygoci) utworzyli państwo na terenie Hiszpanii, Goci wschodni (Ostrogoci) - na terenie Italii. Nasza 12-osobowa ekipa bikerów wróciła z eskapady pełna wrażeń.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie