Miło nam zakomunikować, że Komisja Konkursowa w składzie Pani Joanna Małkińska, Pani Grażyna Reca, Pani Wiesława Sabisz oraz Panowie Konrad Małkiński, Zbigniew Rolbiecki i Maciej Szulc dokonali wyboru najlepszych prac nadesłanych przez naszych uczniów. Wyniki Konkursu fotograficznego:

I miejsce w kategorii Fizyka w moim życiu zdobyła uczennica klasy 2Dd Wiktoria Kryzel.

liceum 01 fizyka

Rozkład sił na równi pochyłej. Siła grawitacji jest rozłożona na dwie składowe: siłę nacisku i siłę grawitacji. W kierunku przeciwnym do ruchu ciała działa siła tarcia. (Wiktoria Kryzel)

I miejsce w kategorii Chemia w moim życiu zdobyła uczennica klasy 2Bb Justyna Zabrocka.

liceum 01 chemia

Zdjęcie przedstawia proces mieszania się cząsteczek soku z cząsteczkami wody nazywany dyfuzją.(Justyna Zabrocka)

I miejsce w kategorii Geometria w moim życiu zdobyła uczeń klasy 1Dd Piotr Walkusz.

liceum 01 geometria

Kto z nas nie marzył o tym, aby spędzić  chociażby chwilę spoglądając na księżyc w pełni, szczególnie w obecności tej ważnej dla nas osoby? Jakie byłoby nasze zaskoczenie, gdybyśmy w tym momencie zrozumieli, że ten piękny obiekt, wraz z całą swą okazałością, jest niczym innym, jak prozaicznym kołem, tym samym, które każdy z nas narysował w przeszłości przy pomocy cyrkla. A może jest inaczej? Być może, w istocie, nasze zaskoczenie powinno być pozytywne... Być może piękno kryje się w geometrii... (Piotr Walkusz)

Uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z przedmiotów, w których osiągnęli powyższe miejsca.
Komisja Konkursowa po przeglądzie wszystkich prac zaproponowała również wyróżnienia za wspaniałe prace oraz ich ciekawe i dowcipne opisy dla następujących prac:

Kinga Troka klasa 1Bb

liceum wyr fizyka

Zjawisko odbicia się światła. Najprościej można powiedzieć, że w kałuży odbijają się różne rzeczy. (Kinga Troka)

Andżelika Wojaczek klasa 1Ee

liceum wyr geometria01

Dom to bryła przypominająca sześcian. W nim drzwi w kształcie prostokątów, okna w kształcie kwadratów i schody mające kształt sześcianów. Ułożone są kolejno na sobie i stykają się krawędziami.
Każde schody gdzieś prowadzą 😉 mnie zawsze prowadzą do mojej rodziny 😉(Andżelika Wojaczek)

Oliwia Chmurzyńska klasa 2A

liceum wyr geometria02

Symetria (Oliwia Chmurzyńska)

Artur Hoppa klasa 1Cc

liceum wyr geometria03

Geometria wzór- Geometrię budują proste, krzywizny, kąty, okręgi. Na zdjęciu labirynt, zbudowany z prostych i kątów 90O. (Artur Hoppa)

Wyróżnione osoby, również otrzymają nagrody rzeczowe, oraz oceny bardzo dobre z przedmiotu od nauczyciela, w którym praca okazała się wyróżniająca.
Wszystkim uczniom dziękujemy za nadesłanie wspaniałych prac, wygranym gratulujemy i zachęcamy wszystkich do spróbowaniu swoich sił, pobudzenia swojej wyobraźni w następnych konkursach z przedmiotów ścisłych, sam Albert Einstein powiedział "Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie."