Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

    Kolejny tworzony i opublikowany przez PERSPEKTYWY ranking szkół średnich za nami.  Składa się on z dwu odrębnych kategorii – rankingu Liceów i rankingu Techników i ma coroczną edycję. Nie obejmuje wszystkich szkół średnich, ale te, które zasłużyły na wyróżnienie. W tym roku we wspomnianym gronie znalazły się trzy kościerskie szkoły średnie – Technikum nr 1, Technikum nr 2 (obie szkoły wyróżnione w rankingu Techników) i nasze Liceum (ranking Liceów). Gratulujemy!

    Wyróżnione szkoły otrzymują tytuły Złotej, Srebrnej i Brązowej Szkoły. Po latach tłustych, czyli tytułach Srebrnej Szkoły w latach 2019 i 2020, w tym roku uzyskaliśmy brązową odznakę. Choć udało nam się poprawić wyniki w kategoriach olimpiady i matura z przedmiotów dodatkowych (co roku widoczny jest wzrost wspomnianych wskaźników, w roku 2019 wynosił 37,46, w 2020 – 40,42, w 2021 – 42,29), nie wystarczyło to, by utrzymać dotychczasowy tytuł. Pokazało również, jak wysoka jest konkurencja wśród szkół licealnych. To lekcja, która uczy pokory i jednocześnie motywuje do wytężonej pracy.

    Niezależnie od rankingów, nie zapominajmy o dobrych i bardzo dobrych wynikach czerwcowej matury. Znamy już losy naszych absolwentów. Ukazują one, że najczęściej wybierali oni uczelnie gdańskie (UG, PG i GUMed) oraz toruńskie (UMK i Collegium Medicum). Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w tym artykule.

    Czas nauki zdalnej to mimo wszystko czas wielkiego eksperymentu. Bądźmy jednak pełni wiary, że można osiągać zamierzone cele. Wytężona praca i wysiłek na pewno będą pomocne.

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie