Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Rozpoczynamy nauczanie w trybie zdalnym. Obowiązuje plan lekcji zapisany w dzienniku elektronicznym. Nie różni sie on od planu z poprzedniego tygodnia. Planujemy drobne zmiany, które doprowadzą do m.in. likwidacji 9. lekcji. Zmiany nastąpią do środy i zostaną zapisane w e-dzienniku.

Czas trwania lekcji ulega zmianie. Lekcje trwają 40 minut i są przedzielane przerwami trwającymi 15 minut. Po lekcjach 6. i 7. przerwy trwają 10 minut. Szczegóły trwania lekcji przedstawia poniższa tabela.

nr lekcji

czas trwania

1

8.00 – 8.40

2

8.55 – 9.35

3

9.50 – 10.30

4

10.45 – 11.25

5

11.40– 12.20

6

12.35 – 13.15

7

13.25– 14.05

8

14.15 – 14.55

9

15.05 – 15.45

Nauczanie zdalne odbywa się na znanych nam wszystkich platformach. Przypominamy, iż głównym kanałem kontaktu pozostaje e-dziennik. Nauczyciele wybierają platformę inną niż Discord jeśli uznają, że lepiej spełnia oczekiwania lekcji z danego przedmiotu.

Przypominamy, że wszyscy nauczyciele i uczniowie mają dostęp do konta Microsoft 365, a na nim możliwość pracy z aplikacjami takim, jak Teams, chmura OneDrive, czy też aplikacje pakietu Office. Wszystkie one są za darmo, legalne i nie wymagają trwałego instalowania aplikacji.

Nie wiemy, ile potrwa nauczanie zdalne. Dlatego też zalecamy używanie komputera, a nie tylko telefonu. Zwiększy to możliwości korzystania z aplikacji, używania sprzętu komunikacyjnego (zewnętrzny mikrofon, słuchawki, drukarka) oraz polepszy komfort pracy. Osoby, które nie posiadają żadnych możliwości posiadania komputera, mogą składać pisemne wnioski o wypożyczenie takowego. Wnioski adresowane do Dyrektora Liceum, można składać w sekretariacie osobiście, lub jako skan na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uczniowie mają obowiązek aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Dlatego też nie będziemy tolerować sytuacji,
w których uczniowie nie uczestniczą w zajęciach, nie odpowiadają na zadawane pytania, nie wykonują ćwiczeń, nie używają zalecanych aplikacji. Nie będzie też akceptacji dla tłumaczeń o słabym internecie, zepsutym mikrofonie etc. Prosimy przez pierwszy tydzień nauczania zdalnego doprowadzić do likwidacji usterek i niedomagań. Potem tego typu tłumaczenia nie będą przyjmowane. W przypadku problemów technicznych do pracy zdalnej w domu, po ustaleniu z dyrektorem, uczeń będzie mógł pracować zdalnie na terenie szkoły, korzystając ze sprzętu Liceum.Wobec uczniów, którzy będą stosowali działania będące de facto unikaniem wysiłku związanego z nauką - nauczyciele będą mogli stosować obowiązkowe stawienie się w szkole w celu przeprowadzenia ćwiczeń, odpytania etc.

Przepisy epidemiologiczne wskazują, że na terenie szkoły można organizować konsultacje, sprawdziany i inne formy sprawdzania wiedzy i umiejętności dla grupy 10 osób (9 uczniów + nauczyciel). Nauczyciele otrzymują dowolność w korzystaniu z tej możliwości.

Szkoła jest otwarta dla uczniów i nauczycieli. Załatwianie spraw (sekretariat, biblioteka, pedagog, sprzęt) na jej terenie wymaga wcześniejszego telefonicznego umówienia się tak, aby na terenie szkoły nie przebywało zbyt dużo osób.

SEKRETARIAT

Czynny codziennie w godzinach: 8.00 - 15.00. Kontakt: tel. 58 686 35 09 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PEDAGOG SZKOLNY:

PON      8.00 - 11.25

WT         12.35 - 15.30

ŚR           8.00 - 11.25

CZW      12.35 - 15.30

PT           8.00 - 11.50

Kontakt: 58 686 35 09 / 606 405 300 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIBLIOTEKA

PON      7.30 - 15.30

WT         7.30 - 15.00

ŚR           7.30 - 15.00

CZW      7.30 - 12.40

PT           7.30 - 14.00

Kontakt: 58 686 35 09 / 506 498 672 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypominamy, że nadal obowiązują uchwalone przez radę pedagogiczną I LO zasady pracy zdalnej, które można znaleźć pod adresem:

http://www.liceum.org.pl/menu-glowne/organizacja-funkcjonowania-i-liceum-w-okresie-covid-19

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości, odrobiny zapału i wiele wytrwałości!

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie