Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W czasach, gdy nie można podróżować, zapraszamy młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do innego zwiedzania miejsc związanych z życiem i działalnością autora Mazurka Dąbrowskiego. Wirtualny spacer śladami generała Wybickiego to nietypowa forma konkursu historycznego adresowanego do młodego pokolenia.

Od 1 czerwca do 5 czerwca 2020 r., zamiast odbywającej się od czternastu lat Majówki z Wybickim - Starosta Kartuski, Starosta Kościerski, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie oraz Wójt Gminy w Nowej Karczmie zapraszają na e-Rajd z generałem Józefem Wybickim.

Każdego dnia uczestnicy Konkursu mogą odpowiadać na pytania publikowane na stronie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie: www.facebook.com/MuzeumHymnu. Zadania przygotowane przez organizatorów będą wymagały skorzystania z Internetu, w tym: z map, planów, fotografii, aplikacji Street View. Autorzy poprawnych i najszybciej udzielonych odpowiedzi otrzymają nagrody dnia. Po tygodniu zmagań zostaną wyłonieni zwycięzcy całego Konkursu. Nagrodzone zostaną też najlepsze szkoły oraz nauczyciele uczniów, którzy zwyciężyli w Konkursie. Na laureatów czekają cenne nagrody m.in. tablety, głośniki, słuchawki.

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie