Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Zarząd UKS Manta Kościerzyna z przyjemnością informuje, że uczniowie I LO w Kościerzynie Neli Wanta ID, Julia Greń IDd, Michalina Kreft IID, Agata Młyńska IID oraz Ziemowit Pindera IB licencjonowani zawodnicy Polskiego Związku Płetwonurkowania i Międzynarodowej Organizacji Nurkowej CMAS, brali udział w Finale Pucharu Polski w pływaniu w płetwach, który odbył się w dniach 23-24 listopada 2019 r. w Chodzieży.

W trakcie zawodów zawodniczki wielokrotnie stawały na podium i zdobyły w swoich indywidualnych startach: Julia Greń 4 medale (1 złoty i 3 srebrne), Neli Wanta 2 medale (srebrny i brązowy) a Michalina Kreft 3 brązowe medale.
Julia, Neli i Michalina zdobyły dodatkowo brązowy medal w rywalizacji sztafetowej kobiet 4 x 50 SF a Julia i Neli razem z kolegami klubowymi Marcinem Łukowiczem i Damianem Kutelą brązowy medal w sztafecie MIX  4 x 50 SF.
UKS Manta Kościerzyna w rocznej generalnej klasyfikacji uplasował się po raz pierwszy w historii klubu na 3 miejscu w Polsce.
W pierwszej dziesiątce zawodników w generalnej klasyfikacji (5 rund Pucharu Polski) uplasowały się: Julia Greń i Neli Wanta które zajęły 2. miejsce w Polsce w swoich kategoriach wiekowych, Michalina Kreft 10. Ziemowit jest zawodnikiem który dopiero od września rozpoczął swoją przygodę z pływaniem.
Gratuluję i serdecznie pozdrawiam Beata Zembrzycka

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie